“Mis kasu on raamatust,” mõtles Alice, “kui selles pole pilte ega vestlusi?” Lewis Carroll

piiapraanikPiia Präänik kolib isa, ema ja kass Nuustikuga hubasesse puumajja Papli puiesteel. Tema uusaastasoov on lihtne: leida uues kodus palju sõpru. Ja Piia ei pea pettuma! Maja number 5 on lahedatest tegelastest pungil – alates ülakorruse pontsakast bernhardiinist ja riidekapis redutavast koist ning lõpetades Kanadast pärit Jackiga, kes armastab kohutavalt karusid. Ja siis on Piial ju veel maailma parim onu Rasmus, kes armastab punki ja pungi.

Hoolikatele „Tähekese” lugejatele on paljud lood juba tuttavad varasemast ajast, aga ühte raamatusse kokku panduna, koos Ulla Saare lahedate piltidega on see üks ütlemata mõnus tervik.

Need on jutud Piia pere elust, kus vahel tehakse argiseid asju, aga mõnikord lähevad lood pisut pööraseks. Näiteks igal sügisel korraldatakse perele ja sõpradele Suur Lehtedesse Hüppamise Võistlus. Köögiakna alla kuhjatakse suur lehehunnik ning kõige ägedama hüppe tegija saab auhinnaks õunakoogi ja puust nikerdatud känguru.
Kord läheb kaduma kass Nuustik ja kuhu mujale võiks üks kass kaduda, kui lennata naabrite aeda arooniad sööma. Loomadega on seal raamatus üldse selline lugu, et vähemalt Piiaga räägivad nad inimkeeli.

Rohkem ei tahakski juttude sisu ära rääkida, sest siis lugedes üllatus suurem. Igatahes on tegu raamatuga, mida tasuks lugeda terve perega, sest omad naljad leiavad sealt üles nii suured kui väikesed lugejad.

Anu Amor-Narits

Comments on: "Kairi Look “Piia Präänik kolib sisse”" (1)

  1. […] Jätkuvad meile juba tuttava Piia Prääniku, tema perekonna ja naabrite tegemised. […]

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: