“Mis kasu on raamatust,” mõtles Alice, “kui selles pole pilte ega vestlusi?” Lewis Carroll

vihmaaabits.inddRaamatu peategelane on üks väike tüdruk Aali, keda vallatu nipsnina tõttu Nipsuteraks hüütakse. Nipsutera armastab vihmasid ja raamatuid, kuid tema kodus ei leidu õnnetuseks ühtegi raamatut vihmast. Nii otsustab ta sellise raamatu ise teha ning õde Aet tuleb talle appi.

Tuleb välja, et Nipsutera tunneb kokku kümmet erinevat vihma ja seda on ikka päris palju. Raamat räägibki kümnest erinevast vihmast ja veel muudestki vihmaga seotud teemadest. Näiteks saame teada, millised on vikerkaarevärvid, kuidas käituda äikese ajal või mida tähendavad ilmakaared.
See raamat paneb vihma üle mõtisklema ja kui sa siiani ei olnud veel mõelnud, milline võiks olla su enda lemmikvihm, siis pärast selle raamatu lugemist on otsustamine kindlasti kergem!

Minu lemmik on igatahes jutt muhedast mullivihmast. Seda lugedes tuleb kohe igatsust sooja suvevihma käes jooksmise järele.

”Lahe on suvel paljajalu sooja mullivihma käes joosta ja lompides sulistada. Riided on läbimärjad ja juuksed on läbimärjad. Nägu on ka üleni läbimärg. Kuid see pole nutt ega kurbus vaid puhas rõõm, sest mullivihm muudab õnnelikuks ja sellelel on hea värske lõhn. Nagy rabarber või puhas pesu või isegi taevas”

Anu Amor-Narits

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: