“Mis kasu on raamatust,” mõtles Alice, “kui selles pole pilte ega vestlusi?” Lewis Carroll

Tartu lastekirjanduse Lapsepõlve auhinna nominent 2023.

Maru on 6-aastane vägev poiss, kes käib siin maailmas ringi. Vähemalt ise on ta veendunud, sest tema nimi eesti keeles on “vägev” ja jaapani keeles “ring”. Talle meeldib matemaatika ja loodusõpetus. Maru unistuste suvevaheaeg on üksi pimedas toas raamatuid lugeda ja koomikseid joonistada.
Kui vaheaeg hakkas saabuma, sai Maru ebameeldiva üllatuse osaliseks. Isa pidi minema ärireisile Jaapanisse ja ema oli hõivatud, seega saadetakse ta koos vanema õe Britaga laagrisse. See tähendab Marule kisa ja kära, ei mingit rahulikku olemist. Ta oli veendunud, et mingi tavaline laager temasugusele erilisele lapsele ei ole üldse õige koht, aga ema oli teisel arvamusel.

Teisel laagripäeval said lapse ülesande teha kahe päevaga oma äri.
Reeglid on järgmised,” jätkas Lohehammas. “Esiteks, äri peab olema selline, mis müüb tõelist kaupa, aga mis samal ajal on teiste laste jaoks väga lõbus. Teiseks peab teil olema plaan, kuidas te panete inimesed kaupa ostma ka siis, kui nad seda väga ei soovi. Kas on küsimusi?”

See oli just see, mida Maru oli teha unistanud. Kust nii äkki võtta idee? Unistada ju võib, aga nüüd ja kohe ei tulnud miskit pähe. Idee otsimise käigus jalutas Maru laagrist eemale ja sattus paksu metsa alla, kust leidis palju mustikaid. Koos marjadega tuli ka hiilgav äriidee. Mida kõike mustikast teha saab, saate teada, kui külastate “Härra Maru mustikapoodi”.

Piia Tuule

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Sildipilv

%d bloggers like this: